Czy wiesz, dlaczego Korea jest podzielona na dwie części? Czy chciałbyś się dowiedzieć, jakie są dalsze losy rozłączonych przez wojnę rodzin? Czy zastanawiasz się, dlaczego relacje między Koreańczykami z Północy i z Południa są aż tak trudne?
Ostatnio coraz częściej natykamy się na informacje odnośnie skomplikowanej sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Zawirowania polityczne na tamtych terenach przyciągają zainteresowanie całego świata.
Jak wiele wiesz na temat historii tego pięknego, podzielonego na pół państwa?
Wakacje to odpowiednia okazja na zdobycie wiedzy, którą posiada każdy Koreańczyk, a która jest trudno dostępna dla Polaków.
Zapisz się na cykl wykładów poświęconych historii Korei!
Zarejestrowani przez moją stronę uczestnicy są zwolnieni z opłaty za pierwszy wykład.
Więcej informacji:
- Pierwszy wykład – „Jak powstały dwa państwa koreańskie?” – odbędzie się 14.07.2019 w godzinach 16:00-19:00. Wprowadzi Cię on w temat podziału Półwyspu Koreańskiego wzdłuż 38° równoleżnika.
(Pamiętaj, by zarezerwować trochę czasu na końcową niespodziankę!) - Drugi wykład – „Jak doszło do okupacji japońskiej?” – odbędzie się 21.07.2019 w godzinach 16:00-17:30. Dzięki niemu poznasz przyczyny przemiany Korei z królestwa w cesarstwo (1897 r.). Przedstawione zostaną również losy ważnej dla historii Korei kobiety – królowej Min.
- Trzeci wykład – „Przebieg okupacji japońskiej” – odbędzie się 28.07.2019 w godzinach 16:00-17:30. Na tym wykładzie dowiesz się, jakie wydarzenie Koreańczycy wspominają w dniu 1 marca. Poznasz także historyczne przyczyny problemów w relacjach japońsko-koreańskich.
- Czwarty wykład – „Wojna Koreańska” – odbędzie się 4.08.2019 w godzinach 16:00-17:30. Po wysłuchaniu go będziesz wiedział, jak doszło do bratobójczej Wojny Koreańskiej i dlaczego w Seulu wciąż możemy spotkać amerykańskich żołnierzy.
- Piąty wykład – „Dwa państwa koreańskie” – odbędzie się 11.08.2019 w godzinach 16:00-17:30. Dzięki niemu prześledzisz, jak oba państwa rozwijały się po Wojnie Koreańskiej: Korea Północna w mocarstwo atomowe, a Korea Południowa w azjatyckiego tygrysa gospodarczego.
Na każdym z wykładów otrzymasz krótki polsko-koreański słowniczek, zawierający wyrazy związane z poruszanym tematem.